Dyżury wakacyjne 2023

DYŻURY PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI
W GMINIE JANÓW LUBELSKI
W OKRESIE WAKACYJNYM 2023 r.

Publiczne Samorządowe Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi, ul. Ogrodowa 18
od dnia 01.07.2023 r. do dnia 14.07.2023 r.

Publiczne Samorządowe Przedszkole nr 3, ul. Jana Pawła II 49
od dnia 17.07.2023 r. do dnia 28.07.2023 r. -

Publiczne Przedszkole nr 4, ul. Ogrodowa 25
od dnia 14.08.2023 r. do dnia 31.08.2023 r.

Dyżury wakacyjne organizowane są dla dzieci uczęszczających w roku szkolnym 2022/2023 do przedszkoli, punktów przedszkolnych działających na terenie Gminy Janów Lubelski.

Uwzględniając realne możliwości organizacyjne przedszkoli, związane z prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego, planowanymi remontami oraz zabezpieczeniem dzieciom odpowiedniej opieki - liczba miejsc w okresie wakacyjnym, w przedszkolu dyżurującym jest ograniczona.

W związku z powyższym pierwszeństwo mają:

1) dzieci, których rodzice/opiekunowie prawni/ zadeklarowali korzystanie z pełnej oferty oraz czasu pobytu w przedszkolu w wymiarze powyżej 5 godzin dziennie;

2) dzieci obojga pracujących rodziców /opiekunów prawnych/ lub pracującego rodzica, który samotnie wychowuje dziecko i niekorzystających w tym okresie z urlopu.

Warunkiem przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny jest:

1) złożenie prawidłowo wypełnionej „Karty zgłoszenia dziecka na dyżur wakacyjny” do dnia 16 czerwca 2023 r. Jeżeli rodzic zapisuje dziecko na więcej niż jeden dyżur wakacyjny to wypełnia na każdy dyżur osobną kartę. Wydawanie i przyjmowanie kart odbywa się w przedszkolu macierzystym. Listę dzieci zgłoszonych na dyżur wraz ze złożonymi kartami dyrektor przedszkola macierzystego przekazuje dyrektorowi placówki dyżurującej w terminie do dnia 20 czerwca 2023 r.

2) wniesienie opłat w terminie do dnia 26 czerwca 2023 r. za żywienie i pobyt dziecka w przedszkolu, na wskazany przez dyrektora przedszkola rachunek (Przedszkole nr 1 i Przedszkole nr 3) a w kancelarii przedszkola - Publiczne Przedszkole nr 4.

Uwaga: jeżeli powyższe warunki nie zostaną spełnione dziecko nie będzie przyjęte na dyżur wakacyjny, chociaż było zgłoszone.

Karta zgłoszenia do Przedszkola Nr 1

Karta zgłoszenia do Przedszkola Nr 3