Warsztaty - zabawki choinkowe

16 grudnia 2013r. obecne w tym dniu dzieci z grup II, III, IV i V uczestniczyły w odmiennym zajęciu artystycznym – w warsztatach wykonywania tradycyjnych zabawek choinkowych zorganizowanych przez pracowników Muzeum Regionalnego w Janowie Lubelskim. Dzieci z zaciekawieniem słuchały artystki ludowej wykonującej bardziej skomplikowane prace. Z pozytywnym nastawieniem słuchały instruktażu wykonywania poszczególnych zabawek i próbowały własnych sił. W większości przypadków potrzebne okazało się wsparcie dorosłych, ale ozdoby powychodziły małym artystom wspaniałe. Dzieci zabrały je ze sobą do przedszkola a następnie do domu, by zawiesić w odpowiednim momencie na własnej choince.

Wiemy, że własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe cieszą najbardziej i z czasem stają się pamiątkami rodzinnymi. Doceniajmy wysiłek i chęci naszych dzieci przy każdej nadarzającej się okazji a w przyszłości zbierzemy tego efekty.